У Полтаві розглянули питання щодо плану роботи комітету забезпечення доступності на рік (ФОТО)

30

Нояб -0001

У Полтаві розглянули питання щодо плану роботи комітету забезпечення доступності на рік (ФОТО)

В Статьи


Сьогодні відбулося перше у цьому році засідання комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Про це повідомили у Полтавській міській раді. Об этом сообщает dispute.in.ua со ссылкой на СМИ.

Під час засідання розглянули питання щодо плану роботи комітету забезпечення доступності на 2018 рік.

– Інфраструктура наших міст проектувалася без врахування вимог доступності, – зауважив голова комітету Віталій Нікіпелов. – На жаль, дуже швидко не вдається досягти того результату, якого хотілося б. Але, поступові зрушення є. В останні роки є дуже великих прогрес в закладах охорони здоров’я, закладах культури. Питань залишається досить багато, але спільними зусиллями, ми робимо усе для того, аби зробити наше місто комфортним для кожного.

Так, під час засідання обговорили кроки до забезпечення доступності, які цьогоріч уже здійснені та ті, що планують до втілення в життя. Так, були проведені заходи щодо облаштування будівлі Полтавської міської ради: облаштована візуальна інформація зовні будівлі та знаки напрямку руху вбік пристосованого входу, до санвузлів, до евакуаційних виходів, сходів, а також позначені камери схову речей для людей з інвалідністю.

До відділу транспортних перевезень та зв’язку направлений лист стосовно питань пов’язаних з роботою громадського транспорту у місті Полтава. Так, проведено інструктаж з водіями, кондукторами щодо толерантного та ввічливого відношення до осіб з інвалідністю, дотримання персоналом морально-етичних норм поведінки, посилення контролю водіями за посадкою і висадкою пасажирів. Зокрема, семінари проводили з працівниками КП «Пролтаваелектроавтотранс», ТОВ «Євробус Полтава», ТОВ «ТК Експерс-лайн», ТОВ «Делко компані» ПП «ЛЮГ». Перевірено обладнання внутрішніх звукових інформаторів зупинок.

Нині проводиться робота по забезпеченню маршрутів № 2 та № 3 пристосованим для осіб з інвалідністю електротранспорту з пандусом, озвученням зупинок громадського транспорту, інформаційним табло.

Окрім цього, направлено лист до управління житлово-комунального господарства стосовно організації безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до підземних переходів міста. Також, направлено звернення стосовно включення в Програму розвитку житлово-комунального господарства облаштування доступністю житлових будинків де проживають особи з інвалідністю; облаштування безперешкодного доступу вулично-дорожньої мережі для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення, влаштування похилих з’їздів та пандусів в місцях перетину пішохідних шляхів, тротуарів з проїжджою частиною вулиць; відновлення тротуарного покриття з облаштуванням тактильної плитки.

Під час засідання члени комітету забезпечення доступності мали змогу внести свої корективи та пропозиції до плану роботи на поточний рік. Серед них такі, що стосуються встановлення відповідних знаків та позначок для людей з порушенням зору та людей з порушенням слуху, а також встановлення відповідних світлофорів; облаштування розмітки паркувальних місць для осіб з інвалідністю; облаштування зупинок громадського транспорту інформацією про рух транспортних засобів та інші.

Окремі питання стосовно забезпечення доступності розглядатимуться більш детально під час роботи спеціальних робочих груп.


Джерело статті: “http://np.pl.ua/2018/04/u-poltavi-rozhlyanuly-pytannya-schodo-planu-roboty-komitetu-zabezpechennya-dostupnosti-na-rik-foto/”